Bid`at Ve Ümmet Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Bid`at Ve Ümmet Üzerindeki Olumsuz Etkileri

  • 110,00₺
  • 55,00₺

İlim ehli, İslam'ın ilk günlerinden beri bidatlerin tehlikesine dikkat çekmiştir. Bu konuyla alakalı birçok eserler neşretmiştir. Çünkü bu ümmetin en büyük problemlerinden biridir bidat. En az şirk kadar tehlikelidir. Hatta daha yaygındır. Çünkü bidatlarin çoğu, din adına ve Allah'a daha çok yaklaşmak için yapılmaktadır. Bugün din adına kabirlerden medet bekleyenler (rızık, iş, aş, çocuk, şifa vs.), kandil gecelerinde mescidlere doluşanlar, kendisi gibi bir beşerden (şeyhlerden) cennet tapusu bekleyenler, şeriat-ı garra hâkim olsun diye tağutları Allah'a ortak eden ve daha buraya sığdıramadığımız birçok sapıklık ve şirki işleyenler, bidatlerin kurbanıdırlar. Çünkü Allah subhanehu ve teâlâ buyuruyor ki:

"Biz, yolumuzdan sapanlara bir şeytanı dost kılarız. O şeytanlar, onlara vahyederler, onlar da yaptıklarını doğru zannederler." (43/Zuhruf, 36-37)

Tüm bu sapıklıkları işleyenler, yaptıklarının doğru olduğuna inanıyorlar. Onun için ilim ehlinden bazıları: 'Bidat ehlinin tevbesi yoktur' derler.

Ümmetin maruz kaldığı bu büyük fitne için ilim ehli ne kadar eser neşretse, davetçiler ne kadar üzerinde dursalar yeridir.

Kitabımız; bidatin tarifi ve türleri, her türlü bidatin sapıklığı, bidat-i haseneyi savunanlara reddiye, bidatleri tanımanın önemi, bidatçiliğin sebepleri ve tehlikesi, bidat ehlinden uzak durma ve onlara reddiye vermenin önemi üzerinde durmuştur.

Allah'tan duamız, bu fitnenin ümmet arasından def edilmesi ve ümmetin yine altın çağını yaşamasıdır.

Duamızın sonu, âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir.

Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut 13.5 x 21 cm
Sayfa Sayısı 160

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Yazara Ait Diğer Kitaplar
Bid`at Ve Ümmet Üzerindeki Olumsuz Etkileri Sale
50% off

Bid`at Ve Ümmet Üzerindeki Olumsuz Etkileri

55,00₺ 110,00₺ Vergiler Hariç: 55,00₺

İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler