TEVHİD DERGİSİ (128. Sayı)

TEVHİD DERGİSİ (128. Sayı)

  • 60,00₺

 Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu,


Allah'a hamd, Resül'üne salât ve selam olsun.


Tevhid Dergisi olarak 128. sayımızı sizlere takdim ediyoruz.


Halis Bayancuk Hoca'mız, bu sayımızda Kur'ân fehvalarından biri olan “müdahane”yi seçiyor ve tüm yönleriyle mercek altına alıyor. İslam dininde selamet üzere kalabilmek için şirk ehlinin tuzaklarını bilmenin ve Allah'ın o, Kitab'ında bizlere yol gösterdiği şekilde tuzakları defetmenin lüzumuna dikkat çekiyor.


Enes Yelgün, İslam tarihinde acı bir tecrübe olan İfk Hadisesi'ni aktarmaya devam ediyor, fitne anlarında hangi muamelenin hakka isabet ettiğini Allah Resülü «saw örnekliğinde tahlil ediyor.


Talha Akman, “Şüphesiz ki müminler kurtuluşa ermiştir.” ayetinin iman edenlere müjde olmasının yanı sıra iman ilkesi ve bu müjdeye nail olmak için nelere sahip olmamız gerektiği üzerinde duruyor.


Enes Doğan, Allah Resülü'nün «sav sünnetinin koruyucusu olan sahabilerin rivayet sayılarının farklı olma sebeplerini inceliyor.


Emre Acar, ikiyüzlülük üzerine mülahazalarda bulunduğu yazısında bu ahlakın toplumumuza etkisinin ve İslam nezdindeki yerinin altını çiziyor.


Ömer Akduman, İslam şeriatındaki kısas hükmünü anlatıyor, kısas ile hayat arasındaki ilişkiyi izah ediyor.


Salim Kandemir, seçkin sahabilerimizin hayatlarını perde perde sunduğu yazı silsilesinde bu ay, Allah Resülü'nün «saw Rumların öncüsü övgüsüne mazhar olan ve kârlı ticaretiyle nam kazanan Suheyb ibni Sinân Er-Rümi'yi «ra konuk ediyor.


Kerem Çağlar, aile mefhumu özelindeki yazı dizisinin ikinci bölümünde ailenin temeli olan nikâh akdini taharri ediyor.


Zeynep Bayancuk, belki de en çok yaşadığımız asırda etkisini gördüğümüz bir düşünce şeklini ele alıyor ve her okurumuzu kendi heybesini yoklamaya çağırıyor.


Dr. Gözde Tercuman, salgın hastalıklar hakkında yeni bir yazı sersisine başlıyor ve bu ilk yazısında kızamık hastalığını araştırıyor.


Psk. Şükriye Öztürk, bu sayımızda sorumluluk kavramını değerlendirirken sorumlulukta ifrat ve tefrit ile sorumluluk nasıl gelişir başlıklarına da yer veriyor.


Psk. Dan. Melek Şeref, ebeveynleri gençlik zamanlarına götürdüğü bir yolculuğa çıkarıyor ve okları kendimize çevirmemizi tavsiye ediyor.


Efe Çağlayan, çocuklarımıza isim vermek ve bunun İslam'daki yerine dair notlarını bizlerle paylaşıyor, yazısının sonunda anne baba adayları için bir hediye bırakıyor.


Bedirhan Eren, zindan imtihanını konu edindiği bir hikâye kaleme alıyor.


Bahri Tunçbilek, El-Melik ve El-Kuddüs olan Allah'ın «co bizlere bahşettiği ve yaşamamız için seçtiği gezegenimizle ilgili tefekkür ve tedebbürümüzü arttıracak bilgiler veriyor.


Osman Sadıkoğlu, Muhammedun Resülullah şiarını açıklamaya devam ettiği yazısında Allah Resülü'nün (sav) sevgi ve bağlılığının en güzel örnekleri ile Allah «co sevgisinin ölçüsünün Allah Resülü'ne «sav güvenmek olduğu konularını işliyor.


Bu ayki kitap köşemizde Uğur Pekcan'ın Kur'ân ve Sünnete Göre Yüz Örtme kitabıyla karşınıza çıkıyor, bu hususta bütüncül bir yaklaşımla delil-şüphe-reddiye üçlemesini içeren eserin okurlarımıza faydalı olmasını umuyoruz.


El-Cabbâr ve El-Muheymin olan Rabbimizden üzerimizdeki nimetlerini korumasını niyaz ediyer; 128. sayımızı istifadenize sunuyoruz.

Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut 13 x 21.5 cm
Sayfa Sayısı 64

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler