TEVHİD DERGİSİ (Hakimiyet Özel Sayısı)

TEVHİD DERGİSİ (Hakimiyet Özel Sayısı)

  • 30,00₺

Allah'ın adıyla,

Allah'a hamd, Rasülü'ne salât ve selam olsun.

2015 milletvekili seçimleri öncesinde, hakka şahitlik vazifesini yerine getireceğimiz bir sayı hazırlamayı bize kolaylaştıran Rabbimize sonsuz hamd olsun,

Demokrasi dininin vazgeçilmez ayini olan seçimlerin öncesinde hazırlanan bu sayının, insanlık için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ' Ben Müslümanım' diyen bir ferdin seçimlere katılıp oy kullanması, hangi gerekçeyle olursa olsun küfürdür. Ve bilindiği üzere küfür, insanın tüm amellerini iptal eden, sahibini ebedi hüsrana uğratacak bir itikaddır.

Günümüzde maalesef Allah'ın küfür dediği bu itikad, allanıp pullanarak halkın önüne konmuş; minberlerden, kürsülerden bambaşka tonda, bambaşka desende bir kılıfa bürünmüş; İslami kesim arasında bir zaruretin, birçok maslahatın ve söz sahibi olmanın tek yolu olarak vehmedilmiştir.

Bu vehme son vermenin tam zamanıdır. Vakıa ayan beyan ortada, naslar da ebediyete kadar korunan hayat düsturumuz olan Kitap'tadır... Okuyucuya Kitab'a göre vakıanın çelişkilerini, handikaplarını aktarıp uyanmalarını sağlamak, yegane amacımızdır.

Ayrıca hâkimiyet tevhidine dair konuların etraflıca ele alındığı, Farklı yaklaşımlar içeren makale ve çevirilerin bulunduğu bu sayımızdan, tevhid ehli Müslümanların da istifade edeceğini umut etmekteyiz.

Dosya sayımız, iki ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde 'Hâkimiyet tevhidinin ispatı ve tahkim edilmesi' ikinci bölümde ise ağırlıklı olarak şüphelerin ele alınıp vahyin aydınlığında çürütülmesini işleyen makaleler okuyacağız.

Giriş yazısı olarak Ebu Hanzala Hoca'nın “Hâkimiyet kayıtsız şartsız Allah 'ndır' yazısını okuyacağız. Kur'an'ın en açık meselesi olan Hüküm Allah'ındır" ayetinin dört rüknünü ele alan tafsilatlı bu makale, dört başlıktan müteşekkildir:
Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut 8 x 12 cm
Sayfa Sayısı 159

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler