Tuhfetu`z Zakirin Zikredenlerin Azığı

Tuhfetu`z Zakirin Zikredenlerin Azığı

  • 440,00₺
  • 230,00₺

Allame Hüseyin bin Muhammed Sebi, İmam Şevkani’nin hayatını yazarken şöyle dedi: O; rabbani imam, allame Yemen’den doğan Süheyl yıldızı, imamların imamı, ümmetin müftüsü, ilimlerin denizi, müçtehitlerin dayanağı, manaların ve lafızların süvarisi, asrının eşsizi, zamanın nadiri, şeyhul İslam, insanların önderi, zamanın allamesi, Kuran ve Hadis’in açıklayıcısı, zahitlerin seçkini, eşsiz kul, bidatçileri engelleyen, müçtehitlerin sonuncusu, muvahhitlerin lideri, kendisine tabi olunacak kişi, benzerinin yazılamadığı eserlerin sahibi, ehlisünnet vel cemaatin kadılarının kadısı, rivayetin ve semanın şeyhi, şerefli büyük imamları içtihat sahasında geçen, yüce isnat sahibi, şeriatın hakikatini, kaynağını, sırrını ve maksadını bilen Şeyh Muhammed bin Ali bin Abdullah eş Şevkani daha sonra Sanani.
Bu şerhin sahibi olan İmam Şevkaninin, tarih el- Bedrü’t tali bi mehasini men ba’del karni’s sabi diye isimlendirdiği bir eseri vardır. Bu eserinde kendisinin hayat hikâyesini yazarken soyunun kökünü Âdem’e(a.s) kadar dayandırmıştır. İmam Şevkani, 28 Zilkade hicri 1173 senesinde pazartesi günü gün ortasında Hıcretu Şevkan isimli beldede dünyaya gelmiş ve 27 Cemaziyelahir hicri 1255 senesinde Çarşamba gecesi vefat etmiştir. İmam Şevkani El Bedru Tali adlı yazdığı kitabında babasının nesebini zikrederken şöyle demiştir: Babam, San’a da Şevkan bölgesine nispetle Şevkani diye bilinir. Şevkan ise havlan kabilelerinden bir kabile ve Sihamiyye bölgesinin köylerinden bir köydür. Şevkan ve San’a bölgesi arasında bir günden daha az bir mesafe vardır. San’a ise kendisine Şevkan ismi kullanılan bölgelerden bir bölgedir.
Kamus adlı eserde Şevkan bölgesi hakkında şöyle der : ‘’Bahreyn’de olan bir bölgedir veya Yemen’de ki bir kale veya Serahs ve İbyurd adlı bölgelerin arasında bir beldedir.
Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut  17 x 24 cm
Sayfa Sayısı  658

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Yazara Ait Diğer Kitaplar
Tuhfetu`z Zakirin Zikredenlerin Azığı Tuhfetu`z Zakirin Zikredenlerin Azığı Sale
48% off

Tuhfetu`z Zakirin Zikredenlerin Azığı

230,00₺ 440,00₺ Vergiler Hariç: 230,00₺

Taklit Risalesi Sale
44% off

Taklit Risalesi

50,00₺ 90,00₺ Vergiler Hariç: 50,00₺

Akaid Risaleleri (polen yayınları) Akaid Risaleleri (polen yayınları) Sale
50% off

Akaid Risaleleri (polen yayınları)

80,00₺ 160,00₺ Vergiler Hariç: 80,00₺

İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler