Tüm Rasûllerin Ortak Müjdesi

Tüm Rasûllerin Ortak Müjdesi

  • 200,00₺
  • 90,00₺

Ehli Sünnet'in yanında Kur'an'dan sonra en önemli kaynak Sünnet'tir. Bu iki kaynaktan (Kur'an, Sünnet) biri olmadan diğeri tek başına hiçbir şey ifade etmez. Ve bugün kendini İslam'a nispet edip Sünnet'in önemini idrak edemeyen milyonlarca insan İslam dini yerine bidat ve sapıklık dini yaşıyorlar.

Bu bozulmanın sebebi ise Tevhid ve Sünnet'in tahrif edilmesi içinin boşatılıp şirk ve bidatlerle doldurulmasıdır. Bu cehaleti gidermenin yolu ise önce temeldeki bozulmayı imar ve ihyaya yine temelden başlamaktır.

Öncelikle kitlelerin ahlak kurallarıyla avutulduğu eserlere, sohbetlere son verip, tevhid; anlam, şartları ve zıddıyla gündeme taşınmalıdır. Ve sonra sünnet kavramının içi yeniden sahih bir şekilde doldurulmalı, bu kavramın kapsamı araştırılmalıdır. Peygamber'in Allah katındaki değeri, insanlar nezdindeki önemi, onu sevmenin fazileti, sünnetini yaşama ve gerekliliği toplumlara anlatılmalıdır.

Tevhidin zıddı olan şirk nasıl korkunç sonuçlara yol açıyorsa sünnetin zıddı olan bidatin de bir o kadar tehlikelere yol açtığı unutulmamalıdır.

Toplumlar sünnetin yerine sinsice geçen bu bidatlere karşı uyarılmalı Tevhid ve Sünnet kavramı yeniden ihya edilmelidir.

İşte bu ay kardeşlere okumasını tavsiye ettiğimiz bu eser, sünnetin yeniden ihyası 'Muhammed'un Rasûlullah' şehadetinin anlam ve kapsamını anlamayı, bidatin tanımlanması ve zararların açıklanmasını amaçlamış olup sünnetin uyanışına vesile olması niyetiyle Ebu Hanzala Hoca'nın Tevhid Dergisi'nde yayınlanan yazı silsilesi düzenlenerek oluşturulmuştur.

Allah'tan dileğimiz bu eserin sünnetin yeniden ihya olmasına ve toplumların uyanışına vesile olmasıdır.

Kitap Özellikleri
Kapak Türü Karton Kapak
Boyut 13.5 x 21 cm
Sayfa Sayısı 196

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Yazara Ait Diğer Kitaplar
İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler