Salihlerin ve Abidlerin Yolu

Salihlerin ve Abidlerin Yolu

  • 800,00₺
  • 390,00₺

Tercümesini yapmış olduğumuz Sünenü’s-Sâlihîn ve Sünenü’l-Âbidîn isimli eserimizin müellifi Ebu’l-Velîd Süleymân b. Halef b. Sa‘d et-Tücîbî el-Bâcî’dir (ö. h. 474/m. 1081). Müellifin hayatına kısaca değinmek gerekirse; Mâliki mezhebinin âlimlerindendir ve Endülüs’te yetişmiştir. Mekke, Bağdat, Şam başta olmak üzere ilim yolunda birçok şehre seyahat etmiş ve tefsir, hadis, fıkıh, usul, kelam, kitabet, edebiyat alanlarında büyük bir âlim olmuştur.

Rivayetlere göre ilmi seviyesinin kadri kıymeti bilinmezden önce çok zor şartlarda hayatını idame ettiriyordu. Yolculuklarında şiirler söyleyerek ve bekçilik yaparak geçimini sağlıyordu. Bazen de çeşitli eşyalar yapıp satarak maişetini karşılıyordu. Daha sonra ilmi seviyesindeki büyüklük fark edilince yöneticilerle yakınlık kurdu. Devlet kademelerinde ve siyasi görevlerde bilfiil sorumluluk aldı. Böylece maddi durumu düzeldi ve hatta zenginleşti.

Müellifimizin yazmış olduğu “Sünenü’s-Sâlihîn ve Sünenü’l-Âbidîn” isimli eseri “Sâlihlerin ve Âbidlerin Yolu” alt başlığıyla tercüme ettik. Müellif bu eserinde bir Müslümanın İslam hakkında bilmesi gereken birçok konuya değinmiştir. 

Dualarla bezediği kitabını adeta bir hikmet deryasına çeviren müellif, eserini konularına göre ayırdıktan sonra her konu başlığında önce âyetleri, sonra hadisleri, ardından da hikmetli sözleri nakletmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere eserde rivayet ağırlıklı bir tutum sergilenmiştir. Kendi görüşlerini ifade etmesi çok nadir görülmektedir.

Kitap Özellikleri
Kapak Türü Ciltli
Boyut 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı 800

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Yazara Ait Diğer Kitaplar
Salihlerin ve Abidlerin Yolu Sale
51% off

Salihlerin ve Abidlerin Yolu

390,00₺ 800,00₺ Vergiler Hariç: 390,00₺

İlginizi Çekebilecek Ürünler
Kategoriye Ait Diğer Ürünler